Kwaliteit: product & proces

SIX SIGMA GREEN BELT

In kader van een verbeterstrategie om kosten te reduceren en proces- en productkwaliteit te verhogen

 

Brandjes blussen en acties opstarten vanuit veronderstellingen of vermoedens zijn kostintensieve stappen die een organisatie beter kan vermijden. Pak de zaken grondig aan en zorg dat je acties werkelijk een toegevoegde waarde leveren. Ben je op zoek naar een gestructureerde aanpak om verbeteringen in je organisatie op te starten, op te volgen en tot een goed einde te brengen, dan zal deze cursus Six Sigma Green Belt bieden wat u zoekt.

Ook in Six Sigma geldt namelijk het bekende pareto principe: met 20% van de bestaande technieken kunnen 80 % van de problemen aangepakt worden. Het zijn precies deze 20% basistechnieken die in onze Green Belt cursus aan bod komen. Uiteraard wordt alles gestructureerd volgens de beproefde Define - Measure - Analyse - Improve - Control cyclus van Six Sigma.

Op het einde van elke cursusdag is een multiple choice test voorzien over de behandelde materie. Om te slagen op deze testen moet op het geheel de helft van de punten gehaald worden (25 /50). Het slagen voor de testen wordt desgevallend op het attest vermeld.

Deelnemers die daarenboven tijdens de opleiding een eigen project tot een goed einde brengen, ontvangen niet alleen een attest van deelname van Allanta, maar ook een Six Sigma Green Belt certificaat, uitgeschreven door QS Consult. Daarom is naast de theoretische opleiding een extra dag projectpresentatie voorzien.

Ook tijdens het traject kunt u bij de lesgever terecht met vagen over uw project. Bovendien is ondersteuning via telefoon en mail inbegrepen.

 

AGENDA

Dag 1: Introductie en Define

Het doel is de principes van Six Sigma toe te lichten, te leren een project te selecteren en dit project precies te omschrijven. Dit omvat de volgende elementen:

  • Stem van de klant
  • Bepalen van de CTQ's - Critical To Quality
  • Selecteren van potentiële projecten
  • Gebruik van prioriteitsmatrices
  • Pareto analyse
  • Opmaken van processchema's op hoog niveau: LIPUK, Flow-Chart
  • Opstellen van het Projectcharter

Dag 2: Measure

In de measure fase bepalen we precies hoe groot het probleem op dit ogenblik is. Dit kan enkel als we over een betrouwbaar meetsysteem beschikken. Deze fase bestaat uit twee delen: het valideren van het meetsysteem en het vervolgens bepalen van de procesprestatie. We behandelen achtereenvolgens:

  • Bepalen van te verzamelen gegevens en omschrijving van de metingen.
  • Variabele en attributieve gegevens
  • Beoordelen van de geschiktheid van meetsystemen
    • Vergelijkende methode voor attributieve beoordelingen
    • Bias bepaling en Gage R&R voor variabele meetsystemen
  • Beschrijvende statistiek: karakteristieken van een dataset en grafische weergave van data
  • Beoordeling van de huidige situatie:
    • Capabiliteit
    • PPM, DPMO en Sigma waarde
    • First Time Through Yield en Rolled Throughput Yield

Dag 3: Analyse

In de Analyse fase proberen we te achterhalen waarom de situatie is wat ze is. We gaan op zoek naar de oorzaken voor ons probleem. Dit omvat de volgende elementen:

  • Gebruik van proceskennis: brainstorming en Ishikawa diagram
  • Grafische technieken voor analyse van data: histogram, boxplot, lijngrafieken, ...
  • Multi-Vari analyse
  • Gepaarde vergelijking
  • Bevestigen van mogelijke oorzaken door het uitvoeren en analyseren van testen met een factor

Dag 4: Improve

In de Improve fase proberen we het verband tussen procesinputs en procesresultaat mathematisch vast te leggen. Dit laat ons toe om te voorspellen hoe een proces zal reageren op wijzigingen van de parameters en met welke instellingen we de beste resultaten zullen bekomen. In de improve fase bepalen we welke verbeteringen we dienen aan te brengen, vergelijken we verschillende mogelijke oplossingen met elkaar en voeren tenslotte een risicoanalyse uit op de gekozen oplossing. We behandelen op deze dag:

  • Lineaire regressie en correlate
  • Design Of Experiments, beperkt tot proeven met maximaal 4 factoren op twee niveau's
  • Vergelijken van oplossingen
  • Risicoanalyse met proces FMEA (Failure Mode and Effects Analysis)

Dag 5: Control

We moeten garanderen dat de gerealiseerde verbeteringen in de tijd zullen behouden blijven. Daarom dienen we controle mechanismen te ontwikkelen. Een Six Sigma project is pas afgewerkt als de methodes voor controle zijn ingevoerd en hebben bewezen goed te functioneren. In dit gedeelte komen ook een paar technieken uit Lean Enterprise aan bod. We bespreken:

  • Statistical Process Control
  • Pre Control als alternatieve controle kaart
  • Kwaliteitssysteem en interne audits
  • Lean technieken voor control:
    • Poka-Yoke
    • 5 S

Dag 6: Projectbespreking

Drie tot vier weken na de laatste dag opleiding is een terugkomdag voorzien waarop de deelnemers hun projecten kunnen toelichten. Als zij geslaagd zijn voor de testen (zie hoger) en voldoende kunnen aantonen dat het project volgens de Six Sigma methodiek werd aangepakt en tot de gewenste resultaten heeft geleid, ontvangen ze een Six Sigma Green Belt certificaat.

 

 

PRAKTISCHE INFORMATIE

Waar?
Allanta vzw, Jaarbeurslaan 25 te 3600 Genk.

Wanneer?
Zesdaagse opleiding op:
11-03, 25-03, 01-04, 22-04, 06-05, 10-06-2010, telkens van 09.00 tot 17.00 uur.
23-09, 07-10, 28-10, 18-11, 09-12, 20-01-2010, telkens van 09.00 tot 17.00 uur.

Hoe inschrijven?
Reserveer tijdig uw deelname aan de opleiding.
Uw inschrijving is pas definitief als u ze schriftelijk heeft bevestigd. Dit kunt u door het inschrijvingsformulier op te sturen, te faxen naar +32(0)89 51 84 74 of een email te sturen naar info@allanta.be.

Prijs
€ 2.500,00
- De opgegeven prijzen zijn ledentarieven. Niet-leden: +15%
- Vroegboekkorting: -5% indien inschrijving > 1 maand voor de aanvang van de opleiding
- ALLANTA is een erkend dienstverlener: -50% korting. Erkenningsnummer: DV.O105117. Zie www.kmo-portefeuille.be
- Koffie, lunch en documentatie zijn in de prijs begrepen.
- Alle prijzen zijn excl. 21% BTW.

Het voor u van toepassing zijnde tarief, incl. ev. kortingen en vermeerderd met de ev. verblijfskosten wordt u na inschrijving door Allanta vzw bevestigd.
Prijzen en data steeds onder voorbehoud van wijzigingen.

Lid worden?
Voor meer info, contacteer ons op het nummer +32(0)89 51 84 64 of bekijk het lidmaatschapsformulier.

Annuleren
Annuleren is alleen schriftelijk mogelijk.
Bij annulering > 3 weken voor aanvang van cursus is € 75,00 administratiekost verschuldigd. Daarna is 100% van de deelnameprijs verschuldigd. Vervanging van de ingeschrevene is steeds mogelijk, mits melding aan ons secretariaat.
Door onvoorziene omstandigheden kan Allanta vzw genoodzaakt zijn de opleiding te annuleren, het programma, de datum of de locatie te wijzigen.

Certificaat
Alle cursisten die 75% van de lessen volgen, ontvangen een getuigschrift van deelname.

Open en in-company training
Al meer dan 25 jaar is Allanta vzw actief als erkend opleidingsinstituut. Onze opleidingen worden ook in-company aangeboden, al dan niet op maat van uw organisatie.

Vragen?
Allanta vzw
Jaarbeurslaan 25
3600 Genk, België
Tel.: +32(0)89 51 84 64
Fax: +32(0)89 51 84 74
Email: info@allanta.eu

 

 
 
 
     
 
 
     
 
 
     
Training - Consultancy - Interim-management -- Kwaliteit / Veiligheid & Milieu / HRM / Management & Organisatie--