15 mei 2025

Allanta helpt To The Point Events met duurzaamheidsscan

Klanten verwachten niet alleen dat bedrijven milieubewust werken, maar ook dat ze kunnen aantonen welke inspanningen ze leveren op het vlak van duurzaamheid. Om hierop in te spelen, heeft To The Point Events (TTPE) de Allanta Triple E-scan laten uitvoeren door Allanta. Deze scan brengt duurzaamheid in kaart op drie essentiële pijlers: ecologisch, ethisch-sociaal en economisch.

Duurzaamheid is een steeds belangrijker thema in de evenementensector

 Inzicht in duurzaamheidsprestaties

De evenementensector heeft een significante impact op het milieu. TTPE was zich al bewust van het belang van duurzame initiatieven, maar wilde een helder beeld van de huidige stand van zaken en concrete stappen voor verdere verbetering.


Een concreet actieplan

Hierdoor kunnen bedrijven niet alleen hun interne processen verduurzamen, maar ook voldoen aan steeds strengere rapportageverplichtingen zoals ESG, ESRS en CSRD.

Voor To The Point Events was de analyse zowel inspirerend als confronterend:


Brede toepassing in verschillende sectoren

Niet alleen de evenementensector heeft baat bij een diepgaande duurzaamheidsanalyse. Ook bedrijven uit andere sectoren laten de Allanta Triple E-scan uitvoeren. Zo ging Rhenus Automotive in Genk met dezelfde vraagstukken aan de slag. Dit onderdeel van de Duitse multinational Rhenus Logistics ondersteunt klanten als John Deere, Rolls Royce, Audi en Bosch met warehouse- en assemblageactiviteiten. Bedrijven uit diverse sectoren volgen het voorbeeld van To The Point Events en Rhenus Automotive. Ook Hegge, IPTE en VDL Steelweld maakten al gebruik van de scan om hun duurzaamheidsstrategie te versterken.


Toekomstgerichte aanpak

Bart Koninckx samen met collega Anouck Ponsard ontvangen het duurzaamheidslabel door Erna Grosemans van Allanta.

Bart Koninckx samen met collega Anouck Ponsard ontvangen het duurzaamheidslabel door Erna Grosemans van Allanta.

Met de Allanta Triple E-scan zet Allanta bedrijven op weg naar een duurzamere toekomst. De scan biedt niet alleen inzicht, maar helpt organisaties ook om duurzaamheid structureel te integreren in hun bedrijfsstrategie.

Met dit initiatief bewijst To The Point Events dat duurzaamheid en ondernemen perfect hand in hand kunnen gaan, een boodschap die ook andere bedrijven kan inspireren om actie te ondernemen.


Klaar om duurzaamheid structureel aan te pakken?

Ontdek hoe de Allanta Triple E-scan jouw organisatie vooruithelpt of neem vrijblijvend contact op.

    Met (*) gemarkeerde velden zijn verplicht.

    Meer blogs